СумДУ розвиває стартап-рух на Сумщині

У Сумському державному університеті для всіх охочих втілити ідею в інноваційні проекти та  власний бізнес працює стартап-центр «New Generation». Ініціатива реалізується в рамках проекту Європейського Союзу TEMPUS SUCSID «Створення міжуніверситетських стартап-центрів для студентської інноваційної діяльності».

Набрана перша пілотна група, до якої увійшли студенти різних спеціальностей та різних курсів. Для групи будуть проведені курси практичного спрямування, розроблені викладачами провідних ВНЗ-партнерів проекту. Упродовж двох тижнів заняття з курсу «Основи підприємництва» проводять доктор екон. наук, професор Леонід Мельник та канд. екон. наук Олександр Кубатко. Долучаються також представники бізнесу: директор ПФ «Спецобладнання» Олександр Дериколенко, представник ТОВ «Бізнес-Джет» Євген Коваленко, докторант університету Гвелф (Канада), колишній партнер компанії Лайт-софтваре (Україна) Сергій Писаренко, фрілансер Андрій Логвін, директор «Агенції промоції «Суми» Марина Карпіщенко.

На черзі наступні курси: «Інтелектуальна власність», «Лідерство та командний менеджмент», «Бізнес планування стартап-проектів», «Інноваційний менеджмент». Стартап-центр СумДУ планує і надалі сприяти розвитку бізнес-середовища, а саме: проводити навчальні семінари і тренінги, мінілекції з технологій підприємництва, ділову гру «Сумський підприємець», підтримувати стартап-початківців, організовувати сертифікацію за програмами провідних ІТ-компаній.

Сумський державний університет є учасником проекту TEMPUS SUCSID близько одного року. Робочою групою керують проректор з науково-педагогічної роботи, міжнародної діяльності та технічного забезпечення Володимир Любчак та начальник відділу міжнародного співробітництва Костянтин Кириченко. Для ознайомлення з європейським досвідом ведення бізнесу викладачі СумДУ проходять стажування у провідних ВНЗ Франції, Португалії, Англії, Швеції. Представники СумДУ беруть участь у зустрічах і веб-конференціях з партнерами з Харкова, Тернополя, Мінська (Білорусь), Комрата, Кишинева (Молдова). Розроблена в СумДУ система дистанційного навчання обрана міжнародною командою проекту як база для створення онлайн-курсів.

З питань роботи стартап-центру СумДУ «New Generation» можна звертатися до координатора – начальника центру комп’ютерних технологій СумДУ Андрія Півня (Ц-150), a.piven@ms.sumdu.edu.ua.